Somato emocinė terapija skirta pagelbėti sprendžiant psichosomatines problemas ir padeda esant kūno problemoms. Psichologinės problemos, stresas, yra išgyvenamas fiziologiniame ( kūno) lygmenyje. Kūno lygmenyje atsiranda blokai (įtampa), kurie pasireiškia raumenu sukietėjimu, pečių juostos sąstingiu, ir bet kurios kūno vietos įtampa ar sąstingiu. Nuo to keičiasi judesių laisvumas, natūrali būsena, netgi nuotaikų kaita. Žmogus tampa nejudrus, sukaustytas, tarytuma sukaustytas šarvų. Kurie veikia jam tarytum ”APSAUGA”.
Pagal paskutinius mokslo duomenis teigiama, jog įtampos atmintis yra ne tik centrinėje nervų sistemoje, bet ir periferiniuose ir jungiamuosiuose audiniuose.
Jei žmogus sulaiko savyje kokias tai reakcijų būsenas, tai jo kūne pamažu formuojasi padidėjusio tonuso raumenų zonos, kurios iš esmės neatpalaiduojamos. Vėliau tai įtampai koncentruojantis , baimės, nerimo, pykčio, agresijos dirgikliai sukelia tam tikrus negatyvius kūno simptomus.
Aiškiausias pavyzdys kai tokie jausmai , kaip baimė arba pyktis visiškai atsispindi kūno pozoje, ar laikysenoje. Juk maži vaikai, kurie dar neišmokę apgaulės ir apsimetinėjimo, kai meluoja negali žiūrėti tėvams tiesiai į akis. Kai jie bijo, ar išsigąsta, pakelia pečius, tarsi bandydami susigūžti ir apsisaugoti nuo pavojaus iš užnugario.
Somato emocinės terapijos judesiai kūnui yra labai taikūs, lengvi, ramūs ir lėti. Jų eiga ir išdėstymas liečiant įvairias kūno zonas – galūnes, galvą, diafragmą, rankas, kojas, nugarą, išlaisvina įtampas ir sąstingį, o žmogus terapijos metu ypatingai gerai pasijunta emociškai, dažnai šį terapija migdo, įveda į malonų gilų atsipalaidavimą.